OSZTV (Szakmasztár) országos döntő – Rákos András 3. helyezett!

Az idei tanévben is rendszeresen hírt adtunk diákjaink kiváló teljesítményeiről, eredményeiről a különböző szakmai versenyeken.

Az OSZTV (Országos Szakmai Tanulmányi Verseny) – mondhatjuk – a szakmai versenyek csúcsa, ezért is óriási öröm számunkra, hogy idén a végső döntő fordulóban gépiparis diák állt a dobogón.

Rákos András (2/14.A) a verseny kezdetétől fogva kiváló teljesítményt nyújtott, és ez megmaradt a döntőben is: a fantasztikus 3. helyezést érte el diákunk! Az érem még szebben csillog, mivel országosan összesen 283 versenyző indult a megmérettetésen, András közülük lett a 2023-2024-es tanév 3. legjobb gépgyártás-technológiai technikusa.

 

Az idei OSZTV-n gépészet szakmacsoportban 13 diákunk indult, közülük 7-en értek el 60%-os eredményt az előválogatón, így mentességet kapnak a technikusi vizsga írásbeli része alól, Kovács Szilárd a válogatóba jutott, így ő további mentességre jogosult.

Informatika szakmacsoportban 11 diákunk mérettette meg magát a versenyen, közülük 9-en kerültek 60% fölé az előválogatón, így ők is a fenti mentességet kapják.

 

Szívből gratulálunk az összes versenyzőnknek és felkészítő tanáraiknak, de különösképpen Rákos Andrásnak a döntő 3. helyéért, és összes felkészítő tanárának, közülük is kiemelve Pilnay Sándor és Major László tanár urakat!

Samu Sándor

 

 

Az eseményről készült képgaléria itt érhető el.

 

Iskolánk az idei évben is részt vesz a  Pénzügyi és Vállalkozói Témahét (Pénz7) programjaiban.

Eseménynaptár

Június 2024
H K Sz Cs P Szo V
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Kövess minket közösségi oldalainkon:

Belépés a közösségi szolgálat portálra:

 

1%
Kérjük adójának 1%-ával támogassa az iskolai alapítvány működését.

Az  iskolai alapítvány tevékenységéről ide kattintva kaphat további információt.