Ebben a tanévben szeptember 29-30-án került megrendezésre a Kutatók éjszakája programsorozat. Iskolánk 20 diákkal képviseltette magát a rendezvényen, a legtöbben a 9. évfolyamból.
Nagyon sok érdekes programon vettünk részt:
Előadást hallgattunk meg a mesterséges intelligenciával kapcsolatban, ahol többek közt arra kerestük és kaptunk válaszokat, hogy félni kell-e attól, hogy a jövőben átveszik-e a gépek a hatalmat.
Érdekfeszítő, játékos kísérleteket láttunk a fizika tanszéken, többek közt a mágnesség, az optika, illetve a hőtan témaköreiből. Ötleteket kaptunk, milyen lehetőségek vannak, hogy a tanórákra belophassunk egyszerű, otthon is található eszközöket, játékokat.
Óriási élményt nyújtott mindenkinek, hogy az egyetem tető teraszán lehetőségünk nyílt megcsodálni a Szaturnusz gyűrűit, a teliholdat, illetve a Jupitert. Megérte kivárnunk a hosszú sort.
A biológia tanszéken mikroszkóppal megfigyelhettük különböző rovarok szájszerveit, illetve érdekes előadásokat hallgathattunk meg az emberi szem különböző betegségeiről, hibáiról.
A földrajz tanszéken a földrengésekkel, vulkánokkal kapcsolatban tudtunk meg sok új információt, tanulmányozhattuk Magyarország tektonikus térképeit, illetve érezhettük, mit jelenthet a Richter skálán egy kb. 8-as erősségű földrengés.
Geröly Péter, szervező
Kép a Jupiterről (a képet Kajcsos Ármin, 9. D osztályos tanuló készítette)