A LEGOROBOT világa 2.0 – Európai Szakképzési Hét

2022. május 18-án az iskolánkban működő robotika szakkör tagjai tartottak bemutatót, Németh Szabolcs tanár úr vezetésével.

A program az Európai Szakképzési Hét keretén belül valósult meg.

A tanár úr által vezetett LEGOROBOT szakkörön a diákok kipróbálhatják magukat az adott területen, projekteket valósítanak meg, illetve versenyeken vesznek részt.

A LEGOROBOT építése és működtetése széleskörű ismereteket igényel, mind a számítógépes vezérlés miatt, mind a robot összeszerelésében. A diákok, a tanár úr irányításával az eddig megszerzett tudásukat és fejlesztő tevékenységüket mutatták be az érdeklődők számára. Meséltek a robotika, illetve a legorobot jelenségről, ehhez kapcsolódó tevékenységükről, élménybeszámolót tartottak a versenyekről, illetve „élőshow”-t prezentáltak az általuk fejlesztett és programozott legorobotokkal.

Az eseményhez tartozó képgaléria itt érhető el.

Iskolánk az idei évben is részt vesz a  Pénzügyi és Vállalkozói Témahét (Pénz7) programjaiban.

Eseménynaptár

Május 2025
H K Sz Cs P Szo V
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Kövess minket közösségi oldalainkon:

Belépés a közösségi szolgálat portálra:

 

1%
Kérjük adójának 1%-ával támogassa az iskolai alapítvány működését.

Az  iskolai alapítvány tevékenységéről ide kattintva kaphat további információt.