Labdarúgó Iskolabajnokság 2021/2022-es tanév

Két év kihagyás után, a 2021/22-es tanévben ismét megrendezésre kerülhetett a diákok körében rendkívül népszerű Kovács Imre Emlékkupa, azaz az iskolai labdarúgó házibajnokság. A csapatok 5+1 es létszámmal léphettek pályára.

2021 szeptemberében a jelentkezett osztályok (csapatok) a sorsolás után megkezdték az őszi bajnoki fordulókat, és megindult a versengés az iskola vándorkupájáért. Rendkívül izgalmas és fordulatos meccsek után decemberben lezajlottak az őszi fordulók. A bajnokság felénél már látszott, hogy a 11B és a 12B osztály között óriási „versenyfutás zajlik” az első helyért.

A téli szünet után, januárban indultak meg a tavaszi fordulók. A 2x10 perces mérkőzések szinte folyamatos meglepetéseket hoztak. A 13E és a 9 D osztály is szeretett volna beleszólni a végelszámolásba és a dobogóra felférni. Ennek megfelelően rendkívül sok gól született a meccsek alatt. Közel 100 rúgott gól született a lejátszott mérkőzések alatt.